آشنایی با انواع هدایای تبلیغاتی و کاربرد آن‌ها

هدیه تبلیغاتی اختصاصی

گفتنی است که همه‌ی هدایای تبلیغاتی موجود در کانون صبح آگهی قابلیت سفارشی شدن را دارند از این رو مخاطب می‌تواند هر طرح، عکس و یا لوگویی که بخواهد روی آن ها چاپ کند و در بسته بندی‌های زیبا به دست مخاطبان خود برساند. به این ترتیب شخص سفارش دهنده می‌تواند هدایای تبلیغاتی منحصر به فردی را با توجه به هدفی که در نظر دارد سفارش دهد و پس از چاپ دریافت نماید. هدایای تبلیغاتی علاوه بر تبلیغ برندها می‌توانند در زمینه شخصی نیز استفاده شوند و  از آن ها برای جلب نظر دوستان و آشنایان خود استفاده کرد. همان طور که گفتیم هدایای تبلیغاتی تنها یک هدیه نیستند و البته تنها یک آگهی تبلیغاتی نیز نمی‌باشند. این هدایا علاوه بر اهداف تبلیغاتی که در پیش دارند به منظور تشکر و قدردانی از مخاطب به سبب اعتماد و اطمینانی که به محصولات شما نموده است به آن ها عرضه می شوند. لذا اگر شما صاحب کسب و کاری هستید و می‌خواهید حرفه‌ای عمل کنیدو از رقبای خود پیشی بگیرید، از هدایای تبلیغاتی غافل نشوید. هدایای تبلیغاتی شامل سررسید، خودکار تبلیغاتی، لیوان و ماگ تبلیغاتی، ست مدیریتی، ست دیجیتال و … می‌شود که با درج شعار و پیام خاصی یا لوگو در بسته بندی‌های شکیل به هدبه‌ای اختصاصی تبدیل می‌شوند.

هدایای تبلیغاتی مناسبتی

هدایای مناسبتیامروزه اکثر سازمان‌ها و کسب و کارها درباره هدایای تبلیغاتی اطلاعات دارند و از آن‌ها در شرایط و مناسبات مختلف استفاده می‌کنند. برخی کسب و کارها برای گروه‌های خاصی از مخاطبان خود در زمان‌های خاص هدیه تهیه می‌کنند، در نظر داشته باشید که افراد از دریافت هدیه در مناسبات خاص بسیار خرسند شده و همیشه آن را به خاطر می‌سپارند. پس این ترفند تبلیغاتی می‌تواند یک حرکت و اقدام درست برای بازاریابی هر برندی باشد. بسیاری از سازمان‌ها و مشاغل برای تبلیغات محصولات و خدمات خود در اغلب این مناسبت‌ها هدایای سازمانی مخصوصی را تهیه می‌کنند. این هدایا نشان دهنده ارزش دادن به مخاطبان از طرف هر سازمان می‌باشد. این هدایا میتواند هدایای نوروزی شامل هدایای خوراکی، هفت سین، سررسید، تقویم و… باشد. اگر هدایای شب یلدا را تهیه می‌کنید می‌توانید از سالنامه حافظ، پک خوراکی و یا ظروف مسی و صنایع دستی و … استفاده کنید. هدایای مناسبتی به طور کل به چندین دسته تقسیم می‌شوند.

  • هدایای مناسبتی ملی مانند جشن نوروز و شب یلدا
  • هدایای مناسبتی مشاغل مختلف مانند هدیه برای روز پزشک، هفته نیرو انتظامی و …
  • هدایای مناسبتی اعیاد مذهبی مانند عید مبعث، عید غدیر و …
  • هدایای مناسبتی خاص مانند هدیه روز پدر ، روز مادر، روز دانشجو و …
  • هدایای نمایشگاهی مانند برگذاری نمایشگاه بین المللی کتاب، تبلیغات و…

هدایای تبلیغاتی سازمانی

امروزه بسیاری از سازمان‌ها به دنبال برقراری روابطی پایدار و مستحکم بین خود و مخاطبانشان هستند. یکی از ترفندهای بسیار عالی که در بازاریابی می‌تواند موثر باشد ارائه هدایای سازمانی و هدایای منحصر به فرد تبلیغاتی است. باید بدانید که بازاریابی خلاقانه باعث می‌شود مشتریان و مخاطبان شما نام تجاری شرکت را به رسمیت شناخته و آن را  در ذهن‌ خود به خوبی حک کنند که این امر در برندینگ بسیار حائز اهمیت است.بسیاری از شرکت‌های بزرگ و معتبر در مدت زمان مشخص از مزایای ارائه هدایای سازمانی استفاده می‌کنند که پیشنهاد می‌شود این هدیه‌ها را به صورت کاربردی و در جهت رفع نیاز مخاطب خود تهیه کنند. هدیه‌های سازمانی می‌تواند از عوامل توسعه کسب و کار شما با کمترین هزینه ممکن برای شرکت باشد. هدیه سازمانی درواقع هدیه‌ای است که از سوی مدیران سازمان‌ها و موسسات برای مشتریان و کادر خود، تهیه شده و جهت قدردانی و یا تبریک مناسبت یا رویدادی خاص، به آنها اهدا می‌شود. هدایای سازمانی می‌تواند شامل ست سررسید دار، خودکار تبلیغاتی، ساعت تبلیغاتی، ماگ‌های تبلیغاتی، بج سینه و … باشد.